VELUX TERAS - ÇATI DUMAN TAHLİYE PENCERELERİ

Velux Teras - Çatı Duman Tahliye Penceresi; Teras çatıya sahip birçok evde, ofiste, okul ya da hastanede düşey pencerelerden uzakta, bina çekirdeğine yakın, iç bölümlerde kalan alanlar çoğunlukla gün ışığından oldukça az faydalanabilirler. Yeni teras çatı sistemleri ile bu alanlara ihtiyaç duyulan gün ışığı ve temiz havayı estetik bir tasarımla sunmaktayız.

duman tahliye çatı penceresi

Teras çatı sistemleri, 0-15 derece arası düz veya düşük eğimli çatı ve teraslarda kullanılmaktadır. Sistem 4 modelden oluşmaktadır: uzaktan kumanda ile açılıp kapanabilen akıllı versiyon CVP , sadece doğal aydınlık almanın yeterli olduğu mekanlar için sabit versiyon CFP , manuel olarak kullanabileceğiniz aynı zamanda 60° açılabildiği için çatıya çıkabilmenizi sağlayacak CXP , duman tahliyesi yapması için kullanılan aynı zamanda kumanda ile kontrol edilen CSP.

duman tahliye çatı penceresi

Bina yönetmelikleri uyarınca zemin alanı 1000 m2'den fazla olan odalarda otomatik duman tahliye sistemleri kurulmalıdır.Her duman bölgesi başına minimum 10 m2'lik aerodinamik bağımsız alan olması uygundur.

duman tahliye çatı penceresi duman tahliye çatı penceresi duman tahliye çatı penceresi

VELUX Teras çatı duman tahliye penceresi CSP, bu yasal zorunluluklara hizmet etmek amacıyla düz ve düşük eğimli uygulamalar için geliştirilmiş çok yeni bir sistemdir. Temel olarak teras çatı penceresinin tüm özelliklerine sahip olup, bu pencereye duman tahliye motoru entegre edilmiş halidir. 100x100 cm ve 120x120 cm olmak üzere iki farklı boyutta mevcuttur. Teras çatı duman tahliye pencereleri günlük havalandırma amacıyla da kullanılabilir.

Ürün detayları:Sistem, uzun ömürlü PVC profil, lamine edilmiş yalıtımlı çift camdan (--73U) oluşan çatı penceresi ve 3-5 mm kalınlığında akrilik şeffaf renkli koruyucu kubbeden meydana gelmektedir.

Enererji tasarrufu: Düşük U-değeri (1,1) sayesinde enerji verimliliğini arttırmakta, sağlıklı ve konforlu bir iç mekan iklimi yaratmaktadır.

Ses yalıtımı:Ürün, üstün bir ses yalıtımına sahiptir. Örneğin saç kurutma makinesi 80 dB, bulaşık makinesi 50 dB, normal bir konuşma 60 dB iken Teras çatı penceresinin ses geçirgenliği 46 dB'dir.

Gün ışığının kontrolü:Sadece VELUX Teras çatı sistemleriyle kullanılan özel perde seçenekleri de mevcuttur. Perde seçenekleri -FMG- uzaktan kumandalı olarak sunulmaktadır. Eğer sabit versiyon teras çatı penceresi CFP tercih edilmişse perde yine kullanılabilir. Ek olarak tekli kontrol ünitesi KUX 100 satın alınması yeterli olacaktır.

2015 Tüm Hakları Saklıdır.