VELUX ÇATI PENCERESİ GZL SERİSİ

Velux Çatı Penceresi GZL - Pivot açılımlı ahşap çatı penceresi, İskandinav çamı Rahat üstten kullanıma sahip ve sade tasarımıyla GZL model çatı penceresi kanıtlanmış VELUX kalitesini taşır. GZL kolay temizlik için 180° dönme özelliğine ve pencere kanadının üstünde yer alan kullanımı kolay havalandırma kanalına sahiptir. Gzl Serisine, Sonra'dan Tüm aksesuarları Entegre edilebilir.

Velux Çatı Penceresi Gzl Serisi Tanıtım Resmi

velux çatı panceresi gzl serisi velux çatı panceresi gzl serisi

Velux Çatı Penceresi Gzl Serisi; Üstte bulunan açma kapama Bar Kolu pencereyi kolaylık Kazandırır.

Montaj Eğimi : Minimum %28 (15º - 90º).

Cam : Model 59: Güçlendirilmiş yalıtımlı çift cam (4-16-4 mm). Ug değeri 1.1 (Uw değeri tüm pencere için 1.4), ses yalıtımı 32 dB.

Havalandırma : Pencere kanadının üzerindeki kullanımı kolay havalandırma kanalı pencere kapalıyken, pencerenin boyutuna bağlı olarak saatte 10 - 16 m3 hava akışına olanak sağlar. Kanal içindeki hava filtresi (yıkanabilir) tozun ve böceklerin odaya girişini engeller.

Not : GZL çatı pencerelerinin elektrik motoru ile açılıp kapanması mümkün değildir.

Montaj Malzemeleri : Doğru ve sorunsuz montaj için VELUX eteklik ve yalıtım malzemeleri kullanılmalıdır.

Aksesuarlar : Güvenlik sağlamak, ısı ve ışık miktarını kontrol etmek için dekoratif perde seçenekleri, gölgelik ve panjur kullanılabilir.

Doğal çam
Üç kat su bazlı vernikle korunmuştur.
  Üstten açılım
Temizlik için mobilyalarınızı çekmeye kalmadan kolay erişim sağlar.

Velux gzl Serisi Ölçüleri

  • VELUX GZL İskandinav Çamı C02 (55x78 cm)
  • VELUX GZL İskandinav Çamı C04 (55x98 cm)
  • VELUX GZL İskandinav Çamı M04 (78x98 cm)
  • VELUX GZL İskandinav Çamı M06 (78x118 cm)
  • VELUX GZL İskandinav Çamı M08 (78x140 cm)
  • VELUX GZL İskandinav Çamı P06 (94x118 cm)
  • VELUX GZL İskandinav Çamı P08 (94x140 cm)
  • VELUX GZL İskandinav Çamı S06 (114x118 cm)
  • VELUX GZL İskandinav Çamı S08 (114x140 cm)

Standart VELUX GZL Penceresine ; Tüm Yan Elektro ürünleri Entegre edilemez.

     
Minimum %28 Montaj Eğimi 15°-90 °  

Elektrikli Konturol Sistemi

Entegre Edilemez.

 

Kiremit Çatı ve Shingle Eteklikleri

 

VELUX eteklik sistemleri

VELUX eteklik sistemleri, pencereyle çatı arasından su geçirmez bir kalkan oluşturmaktadır. Yağmur suyunun güvenli ve etkin şekilde tahliye edilebilmesi için her pencerede eteklik bulunması gerekmektedir. VELUX, çatı malzemeniz ile pencerelerinizin model ve yerleşimine en uygun seçeneği sunmak için farklı eteklik tipleri geliştirmiştir. Alüminyum, bakır, titanyum, çinko kaplama ve renkli alüminyum etekliklerimiz arasından çatınız için en doğru tasarımı bulabilirsiniz. 


Not: GVT, VLT ve diğer tüm çatı çıkış kapaklarımız entegre etekliklerle birlikte gelmektedir.

 

  EDW
Yüksek profilli çatı kaplama malzemeleriyle kullanılan tek pencere için eteklik.
  EDS
Düz çatı kaplama malzemeleriyle 
kullanılan tek pencere için eteklik. 

 

1.SINIF KALİTE AHŞAP

Özel olarak seçilmiş kaliteli çam ile kereste laminasyon tekniklerinde en son teknolojinin kullanıldığı Velux çatı pencereleri oldukça dayanıklıdır.
Bu teknolojiyi tamamlamak üzere, tüm ahşap bileşenler çift vakum koruma işleminden geçmekte ve 3 kat mat vernikle perdahlanmakta olup, bu vernikleme işlemi neticesinde hiçbir ilave dekorasyona gerek duyulmamaktadır.

OTOMATİK V40P VENTİLASYON

Bu yegane otomatik hava girişi tüm FTS-V ile FPP pencerelerinde standart olarak mevcuttur ve odanızdaki iklimi yıl boyunca iyileştirerek oda içerisindeki karbon miktarını en aza indirger. Ayrıca, buğulanmayı azaltma özelliğine de sahip olan bu ürünler banyolar ve mutfaklar için idealdir.

CAM ÜNİTESİ

FAKRO pencereleri standart olarak enerji tasarruflu cam ünitesi ile donatılmış olup, bu ünite güçlendirilmiş harici cama sahiptir. Cam ünitesinin sahip olduğu ısı transferi U değeri = 1.0 W/m2K sayesinde, ısı kaybı kışın en aza indirgenmekte ve yazın ise odanın aşırı ısınması sınırlanmaktadır. Ürün yelpazemizin içinde değişik cam ünitesi tipleri mevcuttur. En yaygın olanları şunlardır: -emniyet camı ünitesi L3 lamine iç levha cam ile kendinden temizlenen yüzeyli dış levha cama sahiptir- Activ-yüksek enerji tasarruflu cam ünitesi ise U değeri = 0.5 W/m2K olan levha cama sahiptir.

PENCERE KOLU

Alt pencere elemanına yerleştirilmiş olan pencere kolu montaj yüksekliğinden bağımsız olarak kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Pencere kolunun yapısı mikro açıklık olanağı sağlayan kademeli kilitleme imkanı sunmaktadır. Metal ve metal takviyeli çıta ile kuvvetlendirilmiş olan kilitleme elemanları alet kullanarak zorla içeriye girmeyi oldukça zorlaştırmaktadır.


2015 Tüm Hakları Saklıdır.