Sundurmada kullanımında amaç özellik ile hava koşullarına karşı korunma ihtiyacından doğar. Güneş ışığının etkisinden korunma sundurma gerekliliğini ortaya çıkarır. Evimizin kapısını, aracımızı, bitkilerimizi veya benzeri gereçlerimizi korumak istediğimizde, sundurma yaptırmak isteriz. İşte biz bu noktada sizin istekleriniz doğrultusunda profesyonel çözümler sunuyoruz. Her bütçeye hitap ediyoruz. Sundurma sistemlerimiz dış mekan kapılarınızı kötü hava şartlarından korumakla kalmaz aynı zamanda sizin de yağmur kar gibi olumsuz dış faktörlerden etkilenmenizi engeller.

ahşap sundurma ahşap sundurma ahşap sundurma

Tek yüzeyli çatı da denilen sundurma çatının yapımı kolay ve maliyeti azdır. Çamaşırlık garaj kömürlük bahçıvan odası gibi açıklığı az olan yerlerde uygulanır. Müstakil binalarda ayrık olarak uygulandığı gibi başka bir binanın duvarına dayalı şekilde de yapılabilmektedir. Sundurma bir kapı ya da herhangi bir geçitin dış girişine çatı olacak biçimde girişi yağmur güneş vb. etmenlerden korumak amacıyla arkası duvara verilen yapıdır. Bölgesel mimariye göre değişkenlik gösterebilecek pek çok sundurma tipi bulunur.

ahşap sundurma ahşap sundurma ahşap sundurma

Yapıların dış cephelerinde bulunan sundurmalar yerle temassız olabileceği gibi parmaklık ince duvarlar vb. ögelerle desteklenebilir. Sundurmaların altındaki zemin yer ile aynı hizada olabilir ya da birkaç basamaklık merdiven ile çıkılabilir.

ahşap sundurma ahşap sundurma ahşap sundurma

En az bir kişinin rahatlıkla içinde durabileceği boyutlarda inşa edilir. Sundurmaların daha büyük boyutlarda bütün ön cepheyi kaplayan türlerine veranda denir.

ahşap sundurma

2015 Tüm Hakları Saklıdır.