Çatı pencereleri, çok farklı çatı kaplama malzemeleri ile uygulanabilir. Çatı pencerelerinin montajı ayrı bir ustalık gerektirmektedir. Bizler burada sadece temel bazı noktalara değinerek montaj konusunu resimlerle göstermeye çalıştık.

Çatı kaplama malzemeleri shingle, membran, arduazlı membran olan veya kaplama malzemesinin altında yalıtım maksadı ile membran kullanılan her türlü çatıda uygulanan çatı pencerelerinin bohçalaması membran malzeme ile yapılmalıdır. Bohçalama, pencere diplerinin çatıyı çepeçevre saran membran örtü ile kaplanması ve bütünlüğünün sağlanması olarak da adlandırılabilir. Bu sayede, çatı kaplama mlzemesinin altına herhangi bir şekilde sızan suyun, çatı penceresi için açılmış boşluktan girmesi engellenir.

Bohçalama işleminin ardından, esas su izolasyonunu sağlayan eteklik parçaları (flashingler) monte edilir ve pencere montajı tamamlanır.

Çatı kaplama malzemeleri kiremit olan çatılara uygulanacak olan çatı pencerelerinin bohçalamasında, çatının hasar gören tüm noktalarında olduğu gibi bir bütünlük arzetmesi bakımından kiremit altı örtüsü, yani buhar dengeleyici membranlar kullanılmalıdır. Kiremit çatıların tipik özelliklerinden biri olan ve kiremitlerin oturduğu çıtalar, çatının her noktasında bulunmaktadır. Bu çıtaların arasında çatı penceresi bohçalaması gerçekleştirmek ziftli membran tarzı malzemeler ile çok zordur. Mutlaka açık noktalar kalacaktır ki bu su izolasyonuna zarar verir ve çatı pencerenizin su almasına sebebiyet verebilir. Bu tür sert malzmeler yerine, kısa mesafelerde esnekliği çok daha fazla ve yine su sızdırmayan, nefes alan örtüler ile bohçalamanın yapılması gereklidir.

ÇATI PENCERESİ MONTAJI
çatı merdiveni
Firmamız çatı penceresi ve çatı merdiveni montajı konusunda uzman personeli ve titiz bir çalışma ile en kaliteli kurulum hizmetini sunmaktadır. Çatı penceresi ve çatı merdiveni montaj işlemleri sırasında kullanılan malzemenin kalitesi ürünü uzun yıllar problemsiz bir şekilde kullanabilmenize olanak sağlamaktadır. Çatı penceresi montaj ve ücretleri ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ÇATI PENCERESİ MONTAJ GÖRSELLERİ
çatı penceresi montajı çatı penceresi montajı çatı penceresi montajı çatı penceresi montajı çatı penceresi montajı çatı penceresi montajı çatı penceresi montajı çatı penceresi montajı çatı penceresi montajı çatı penceresi montajı çatı penceresi montajı çatı penceresi montajı çatı penceresi montajı çatı penceresi montajı çatı penceresi montajı çatı penceresi montajı çatı penceresi montajı çatı penceresi montajı çatı penceresi montajı çatı penceresi montajı çatı penceresi montajı çatı penceresi montajı çatı penceresi montajı çatı penceresi montajı merdiven montajı merdiven montajı merdiven montajı merdiven montajı merdiven montajı merdiven montajı merdiven montajı

2015 Tüm Hakları Saklıdır.