HAVALANDIRMA ÇATI KAPAKLARI

İş yerleri ve sanayi tesislerinin en büyük problemlerinden biri de içerideki fazla sıcaklıktan meydana gelen iş gücü kaybı. Bunun yanında bazı imalatlar sırasında ortaya çıkan toz da, makinaların ömürlerini kısaltıyor. Havalandırma kapakları endüstri tesislerinde çatı ve cephede kullanılarak tesis içinde hava sirkülasyonu sağlayarak tesis içi sıcaklığın düşmesini sağlıyor.

Polikarbonat havalandırma Kapakları, mahya tipi polikarbonat kapaklar ve tonoz formlu ışıklık üstü havalandırma kapakları gibi tipleri olan havalandırma kapakları bir çok tesis için artık bir zorunluluk. Havalandırma sistemleri fabrika içerisinden otomatik olarak açılır ve kapanır şekilde monte edilebiliyorlar. İstenildiği takdirde rüzgar ve yağmur sensörleri de kullanılarak otomatik olarak kapatılabiliyorlar. Işık geçirgenliğine sahip kapaklar ise hem havalandırma hem de ışıklık işlevi görüyor.

Hexasteel Air ; Kör Kasa Modeli Polikarbon Manuel ve Electric Sistem ile Çalışabilir Özellikli'dir.

havalandırma çatı kapağı

ölçü listesi

Sanayi tesislerinde oluşan sıcak hava, buhar ve toz bulutu diğer havalandırma kanalları olsa da, çatının altında sıkışır ve bu bölgede hapis olur. Bu sıcak hava bulutunun tesis dışına çıkarmanın en ideal yolu, çatının en yüksek kısmından, yani mahya bölgesinden yapılacak olan havalandırma kapakları kullanılarak yapılan havalandırma sistemidir. Çatının mahya noktasına yapılan tonoz formlu polikarbonat ışıklıklar ise güneş ışığından faydalanılmasını sağlar.

Ayrıca havalandırma kapağı olası bir yangında duman tahliyesini de sağlamaktadır. Bina boşluklarına adapte edilebilen bu sistemler sayesinde olabilecek yangınlarda, duman tahliyesi ile insanların çıkış yolunu bulmaları sağlanır.

çatı çıkış kapağı

kasa ölçüleri

Hexaonde Air ; Sandviç Panel Uyumlu Polikarbon Manuel ve Electric Sistem ile Çalışabilir Özellikli'dir.

çatı çıkış kapağı

Adexsi Çatı Havalandırma Kapakaları,  merdiven boşluğu sistemleri: Bina boşluklarına adapte edilebilen bu sistem sayesinde olabilecek yangınlarda, duman tahliyesi ile insanların çıkış yolunu bulmaları sağlanır. Arzu üzerine havalandırma ve aydınlık sistemi olarak da kullanılabilir.

2015 Tüm Hakları Saklıdır.